Похід Туреччиною: водоспади та каньйони Східної Лікійської стежки

Деталі поїздки

Похід Туреччиною: водоспади та каньйони Східної Лікійської стежки

Похід Туреччиною: водоспади та каньйони Східної Лікійської стежки

Завершено
Комерційно
програма фіксована
надаємо спорядження в оренду

Локація

Ми починаємо
Ми прямуємо

Коли

Початок
Закінчення

Опис подорожі

Похід Туреччиною: водоспади та каньйони Східної Лікійської стежки

Друзі, запрошуємо вас у похід по дуже мальовничому гірському маршруту — східній частині Лікійської стежки. Адже у цей час  у Туреччині триває пляжний сезон і можна купатися у блакитному Середземному морі!

На нас чекають: 

• 7 днів нескладного і цікавого походу Лікійською стежкою, густі ліси та гірські струмки,

 

Day5 1

 

• скелі, водоспади, купання і пригоди у каньйоні Гармонії,

• сходження на гору Тахталі (2365 м),

• відпочинок на морі після походу,

• загадкові вогні гори Химера, що з`являються з-під землі,

• неймовірний заповідний пляж Чіралі, де живуть реліктові черепахи каретта-каретта,

• руїни античного міста Олімпос,

• теплі вечори і душевні розмови біля багаття, і найголовніше — дружний веселий гурт!

 

Day6 1

 

Хто буде гідом?

Гідом у подорожі на травневі свята буде талановита та харизматична Анна Петраускене. Анна - не просто інструктор, а ще й археолог, тож похід з нею буде насичений дивовижними історіями та туристичною романтикою :)

За плечима у Анни вже два проведених походи Лікійською стежкою та сотні захопливих екскурсій Туреччиною, Румунією та, звісно ж, Україною.

 

Аня

МАРШРУТ

День 1 - Привіт, Туреччина!

Зустріч в аеропорту Антальї. Летіти можна з Києва, Львова, Харкова (варіантів багато).

Отримуємо візи в аеропорту, забираємо свій багаж, виходимо з аеропорту і потрапляємо до літа! Пальми і апельсини, що квітнуть навколо аеропорту, нагадують про те, що ми уже в Туреччині.
Їдемо до нашого затишного готелю в центрі Старого міста Антальї, де і ночуємо.

 

Day1 2

 

День 2- Розминка

Анталія, купання у «ваннах молодості», заглиблення у каньон Гармонія.
(дистанція 4.7 км, набір висоти 250 м)

 

Після смачного сніданку у готелі закупаємо газові балони, після чого сідаємо у замовний автобус і по мальовничій дорозі над морем вирушаємо до містечка Гейнюк.
Неподалік від міста знаходиться ущелина, у якій розташований неймовірний за красою каньйон Гармонії. Його стіни подекуди здіймаються до 350 метрів вгору, а вузькій річечці доводиться пробивати собі шлях поміж камінням.

 

Day2 1

Дуже швидко суєта великого міста стирається з пам`яті. І залишаються тільки прозорі природні водойми (так звані ванни молодості), наповнені бірюзовою гірською водичкою.

 

Day2 1 best

Обідаємо, купаємося, змиваємо з себе суєту переїзду, гріємося на теплих каменях, мов ящірки. А після — беремо напрокат гідрокостюми, рятувальні жилети і шоломи і вирушаємо вглиб каньйону Гармонії.

 

Day2 3

Підзарядившись бадьорістю, заглиблюємося у ліс і піднімаємось до місця ночівлі. Але оскільки сьогодні перший день походу, то йти доведеться зовсім небагато.

 

День 3 - переосмислення Гармонії

Гірські пейзажі: вгору, вниз і знову вгору 

(дистанція 13 км, набір висоти 870 м)

 

Сьогодні на нас чекає крутий набір висоти, щоб наповну відчути, що таке гірська стежка.

Отже, прокинувшись, вмившись, зустрівши сонце, що сходить, і смачно поснідавши, починаємо піднімати вгору. В цей день нас можуть навідати такі думки: «Навіщо я сюди подався?», «Навіщо я набрав стільки речей?», «Коли ж це все скінчиться?», «Може домовитися і повернутись до пляжів?», «Як же добре вдома, на дивані!».

 

Day3 2

Пам`ятайте, що на другий день походу це закономірно, пам`ятайте про красу, подорожі і цікавинки, що чекають на нас попереду, і женіть ці думки геть!
Щоб переконатися у  правильності обраного кожним з нас шляху, ми знов повернемось до гармонії – так-так, до каньйону Гармонії, але уже у верхньому руслі, куди не потрапляють пляжні туристи. Гармонія води і каменю, руху і сталості допоможе нам відчути мир у собі (для цього – пообідаємо) і себе в мирі (для цього – скупаємося!).
З такими хорошими думками починаємо наш другий підйом. Але вже не такий великий, як зранку. Ночівля у дуже затишному місці в ущелині на березі гірської річки, з ваннами для купання. Тут влаштуємо посиденьки біля багаття, поділимося враженнями після перших труднощів.

 

День 4

Вихід з ущелини, в гостях у Ахмета, стиглі плоди, перші краєвиди на гору Тахтали, привали біля прохолодних струмків.
(дистанція 20 км, набір висоти 1250 м)

Непростий день. Пройдемо багато, але по хороших стежках та дорогах.
У першій половині дня ми виходимо з каньйону, потрапляємо на рівну дорогу поміж гірськими селищами. Заходимо в гості до нашого друга Ахмета – російськомовного турка. Скуштуємо стиглих і ароматних апельсинів просто з дерева (у Туреччині вони набагато більш солодкі і соковиті, ніж ті, що продаються у нас).
Решту дня будемо йти то дорогами, то стежками, то під спекотним сонцем, то в лісовому затінку, повз гірські поселення  Овачик і Гедельме. У кожному поселенні обов`язково є мечеть з мінаретом, з висоти якого декілька разів на день  розноситься спів муедзінів.
Сьогодні вперше побачимо білосніжну вершину гори Тахтали.

 

Day4 3

 

День 5

Яйла Куздере, приємна дорога, 2000-річні дерева, крутий підйом, незвичайні скелі, напівдньовка.
(дистанція 11 км, набір висоти 700 м)

 

Day5 1

Зранку, знов помилувавшись сонцем, що піднімається над Середземним морем, і смачно поснідавши, вирушимо майже горизонтальною стежкою на яйлі (плоскогір`ї) Куздере, милуючись краєвидами на море і на білосніжну шапку снігу на вершині  Тахталі.
По дорозі зустрінемо гігантські, неосяжні 2000-літні (і навіть старші) дерева – чинари. Потім розпочнемо крутий підйом по кам`янистому схилу.
В середині дня після важкого підйому станемо табором на сідловині біля початку підйому на Тахтали, на величезній мальовничій поляні в оточенні химерних скель. Сьогодні відправимося спати раніше - нам потрібно гарно виспатися перед завтрашнім раннім пробудженням і складним днем. Та й ночувати ми будемо на висоті 1595 м, а отже, сьогодні буде найхолодніша ніч на маршруті.

 

Day5 best

 

День 6

Підкорення гори Тахтали (2365 м), прогулянка без наплічників, спуск, спуск, спуск.
(дистанція 15 км, набір висоти 810 м)

Сьогодні ранній підйом ще до світанку. Це шанс проявити свою силу волі,  адже виходити з намету в холод і пітьму — це те ще випробування! Інструктори подбають про те, щоб впорався кожен :)

 

Day6 best

Підкріпившись поживним сніданком, виходимо на стежку ще до сходу сонця. Піднімаємося близько півгодини на перевальне плече, де ми залишимо свої наплічники відпочивати, - а самі з легкістю в плечах зійдемо ще на 450м вгору, до головної вершини нашого маршруту.

 

Day6 4

З Тахтали-Даг відкривається неймовірний краєвид на Середземне море, череду комфортабельних готелів на зеленому узбережжі, на гірські хребти.  А також на нашу фінішну точку маршруту – пляж Чіралі.
Але все це видно лише у випадку ясної погоди, яка на цій горі зазвичай закінчується об 11 годині дня, - от навіщо було потрібно так рано вставати.

 

Day6 1

Для когось Тахтали стане першою в житті підкореною вершиною. Висота 2365 метрів - тут уже є чому пишатися! Підживлюємось “вершинним перекусом”, вітаємо один-одного і усіх зустрічних туристів і бадьоро спускаємося до залишених наплічників. Пообідавши після прекрасної “прогулянки”, продовжуємо спуск. В цей день ми скинемо загалом 1100 метрів! Радість підкорення, спогади про неймовірні краєвиди, втома в ногах, гірське лісове повітря, вечірні посиденьки біля багаття — найкраща приправа для здорового міцного сну.

 

Day6 3

 

День 7

Прояви цивілізації і нічні дива: морозиво, східні кав`ярні, Вогні Химери, давньогрецькі міфи.
(дистанція 17 км, набір висоти 250 м)

Сьогодні нам належить багато пройти і побачити – декілька селищ, повернення в ліс, вихід у придорожнє селище Улупінар, обід у одній із місцевих кав`ярень, що пропонують затишні диванчики-лежаки на помостах прямо над тихою річкою у тіні дерев.
Тут багато форельных ферм, тому сьогодні влаштуємо справжній рибний день!
Після невеличкої сієсти — згадуємо, що ми все ще на маршруті. Спускаємося вздовж річки. Робимо привал біля тінистого каньйону, у якому можна поплавати не гірше, ніж у каньйоні Гейнюк. І ближче до кінця дня, після невеликого набору висоти, потрапляємо на гору, що дихає вогнем!

 

Day7 1

 

Так, гора Химера (місцеві називають її Янарташ) відома тим, що де-інде на її схилах горять вогні. Тут природний газ виходить на поверхню. Давньогрецькі міфи кажуть, що саме тут була схована під землю Химера, що дихає вогнем (вперше згадується у “Іліаді”). От саме біля цих вогнів ми і розіб`ємо табір.

 

Day7

Химера буде рада прислужитися на туристичній кухні замість пальника. А передчуття завтрашньої зустрічі з Середземним морем, величезне зоряне небо і вогні Химери будуть прекрасним приводом поговорити і помріяти про давньогрецьких богів і героїв :)

 

День 8

Спуск до блакитного моря і прекрасного пляжу, купання, засмага, відпочинок!
(дистанція 4 км, набір висоти 0 м)

Урра! Сьогодні “матрасний” день! Багаття для сніданку розпалювати не треба, підніматися в гору не треба, 4 кілометри спуску - і ми на пляжі Чірали!

day8 3

Чірали - це один з найкращих пляжів Туреччини (за різними рейтингами — у першій п`ятірці або десятці) і світу. Саме тут щорік відкладають яйця рідкісні середземноморські черепахи Каретта-Каретта, завдяки чому пляж охороняється від забудов, є загальнодоступним для відвідування, а у селищі  Чірали заборонені будинки вище 2 поверхів.
Черепахи черепахами, а уявіть, що відчуває турист, який пройшов тиждень з  рюкзаком по горам і каньйонам, а потім потрапив у цей райський куточок!

Day8 best

 

Щоб це не лише уявити, а і відчути, вдосталь накупавшись у теплому Середземному морі і позасмагавши на прекрасному малолюдному пляжі, - оголошуємо напівдньовку! Іншими словами, йти уже нікуди не потрібно.
Тут закінчується активна частина маршруту. Вдень купаємося, шукаємо черепах, ласуємо фруктами, морозивом, засмагаємо, знов купаємось і розслабляємось!
Прямо на пляжі біля моря влаштуємо ночівлю. Сон під шум морського прибою. Ммм!.. А ще можна споглядати схід місяця і купатися у місячній доріжці!

 

День 9 

Вільна програма: стародавнє місто Олімпос, морська прогулянка на кораблі або каяках, розвідка прибережних бухт або просто Пляжний День. А також вечірні несподіванки!

Чекайте-чекайте! Зніміть наплічники. Сьогодні нам взагалі нікуди не потрібно йти з наплічниками. Присвячуємо цей день морю, пляжу, огляду стародавнього міста Олімпос, яке розташоване неподалік. Також можна влаштувати морську  прогулянку вздовж берега (з заходом у найкрасивіші бухти) на яхті, або навіть на каяках! Найбільш непосидючі учасники на чолі з інструктором можуть вирушити за нескладним і дуже приємним маршрутом по мальовничих прибережних бухтах і дослідити продовження Лікійської стежки.

А ввечері будуть несподіванки і сюрпризи від клубу мандрівників Всюдихід!

 

day9 1

 

День 10 та 11

 

Анталія: прогулянки старим містом, катання на метро-трамваї, сувеніри, прощання з морем. І шлях додому.

Після смачного сніданку на березі моря ми вирушаємо до Антальї.
Анталья — мальовниче і дуже екзотичне місто. Воно розташоване на 30-метровій скелі, тож прямо з набережної можна побачити водоспад: тут річка, що протікає через місто, впадає у море.

Можна погуляти по вузеньких вуличках старого міста (Калеічі). Можна покататися на трамваї, який називається “метро”. Можна... - можна дуже багато. 
Купуємо сувеніри для рідних і близьких — смачні рахат-лукум і східні солодощі, яскраві кераміку та текстиль, оливки і спеції. Гуляємо вулицями цілий день або п`ємо каву у затишних кав`ярнях.

 

Day10 1

 

Уже сьогодні ви можете вирушити додому. Але ми рекомендуємо вам ще трохи продовжити задоволення від теплої і гостинної Туреччини і залишитись на ночівлю у вже знайомому затишному готелі  у Калеїчі.

 

Day11 1

 

Похід Туреччиною: водоспади та каньйони Східної Лікійської стежки
Невідомий рівень
Більше інформації про подорож, враження та відпочинок за цим посиланням

Витрати на враження та відпочинок

290,00 USD
Вартість фіксована оплата організатору
Включено у ціну

- усі переїзди за маршрутом походу у Туреччині,

- супровід інструктора (для групи від 8 до 12 учасників - двоє інструкторів),

- проживання в готелі у центрі історичної частини Анталії (1 ніч) + сніданок,

- похідне харчування (готуємо разом), групове похідне спорядження (казани, пальники, газ),

- похідна аптечка та медична страховка,

- оплата відвідування вогнів Химери, античного міста Олімпос та заповідника «Каньйон Гармонії» (нижня частина),

- допомога у купівлі квитків на літаки та потяги,

- будь-які консультації по маршруту, підготовці до походу і спорядженню.

НЕ ВКЛЮЧЕНО у ціну

- переліт Київ – Анталія – Київ (від 270 $ на травневі свята),

- участь у тренувальному поході вихідного дня (ви оплачуєте тільки свої витрати на проїзд та харчування - близько 200-300 грн),

- відвідування верхньої частини каньону Гармонії (за бажанням, близько 10$),

- ночівля в Антальї у кінці маршруту (20$),

- харчування у кафе в Антальї.

Кого ми шукаємо

Кількість осіб: 12
Цей похід Туреччиною буде цікавий і новачкам, і досвідченим туристам. Складність походу середня.

Якщо ви ніколи не були у багатоденному поході — сміливо записуйтесь у цей похід! Але вам обов`язково потрібно буде підтягнути свою фізичну форму (а ми підкажемо, як це краще зробити :)).

Група у поході буде невелика - до 12 учасників, тож тепла та піклування вистачить усім.

За декілька тижнів до походу ми проведемо підготовчий похід вихідного дня з ночівлею у лісах Київської області. У поході ви зможете познайомитись з інструктором та групою, а також перевірити свою фізичну форму і спорядження.

Кому сподобалось

Будь першим, кому сподобалося

Долучився

Стань першим, хто долучився

Обговорення

Поїздки від інших організаторів

Знайди цікаві пропозиції, до яких хотів би долучитися
Свидовець та Чорногора
Організуємо спільно
Трекінг по Йорданії
Організуємо спільно
Совместный отдых
Організуємо спільно
Переглянути всі подорожі

Запропонувати подорож, чи знайти попутника для відпочинку?

Ставай ініціатором та збери однодумців для реалізації своєї ідеї
Додати подорож